CS GO FPS Arttırma

Cs Go Fps Arttırma

Son zamanların en gözde oyunlarıyla ilgili önemli bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bugün sizlere CS GO FPS arttırmanın nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Bu oyun son zamanların en çok oynanan ve en çok sevilen oyunları arasında yer alıyor. Neredeyse birçok kullanıcı da bu oyun içerisinde FPS arttırma konusunda epeyce zorluk çektiğini söylemektedir. Peki sizler de merak ediyorsanız nasıl FPS arttırabileceğinize birer göz atalım.

Öncelikle CS GO oyunu için FPS arttırma adına yeni işlemci alanlar da bulunuyor elbette. Ama bunu yapamayan birçok kullanıcı da bulunmakta… Bunlar için önemli bilgileri derleyerek nasıl FPS arttırabileceğinize bakalım.

CS GO FPS ARTTIRMA KODLARI

CS GO FPS arttırma yöntemlerinin biride kendi konsoluna bağlı olan kodları girerek, artış sağlamaktır. Bunu gerçekleştirmek için aşağıda yer alan kodları tek tek kopyalayın ve yapıştırın. Ayrıca söz konusu komutlar oyun sırasında değil, oyunun başlangıç aşamasında girilmesi gerekmektedir.

 • cl_forcepreload “1” Oyun oynanırken haritaların ve seslerin arka planda boy göstermesini sağlar. Fakat bu komut ile map yüklenmesi gerekmektedir. Bu sayede sunucuya bağlanmanız uzasa bile, FPS değerinde yüksek oranda artış gözükür.
 • cl_disablehtmlmotd “1” Bu kod, topluluk sunucularında az da olsa işe yaramakta ve kullanılması gerekilmektedir.
 • fps_max “0” Eğer FPS değeri ’70 in çok altında olduğu durumlarda kesinlikle kullanılması gerekir. Fakat söz konusu değer 70’ten büyükse, bu kod sayesinde değerinizi 60’şa çekebilirsiniz.
 • mat_queue_mode “2” » Bu kodun amacı ise işlemcinizin optimize edilmesini sağlamaktadır.
 • r_eyegloss “0” Oyuncunun gözündeki detayları ve rahatsız edici etkenleri siliyor. Yani göz komutu görevini üstleniyor. Ayrıca profesyonel olarak bu oyunu oynayan birçok kişi tarafından da kullanılıyor.
 • r_eyemove “0” » oyuncu modelinde var olan efektleri kapatıyor.
Cs Go Fps Arttırma

Cs Go Fps Arttırma

Cs Go Fps Sorunu Çözümü

CS: GO FPS arttırma yöntemleri için yazılımsal ve donanımsal ağırlıklı yöntemler vardır. Ayrıca bir yöntemler, sadece CS: GO için değil, farklı oyun gruplarında da kullanılabilmektedir. Bu sayede pek çok oyunun kalitesini yükseltebilir ve başarınızı arttırabilirsiniz. Sorunun çözümü için denenmesi gereken ilk yöntem Ekran kartını FPS için Optimize etmektir. Diğer adı ile XANTARES yöntemidir. Öncelik yapılması gereken ilk işlem, bilgisayarın ekran kartını, oyunda daha yüksek FPS alması için optimize edilmesi için uygun ayarlamaların yapılması gerekir. Bu ayarlamalar hem oyunun grafiklerini basitleştirecek hem de EFS’ yi arttıracaktır. Bahsi geçen bu yöntemi, Türkiye’nin en iyi CS: GO oyuncularından biri olan Xanstares de kullanmaktadır. Yönteminin kurulumu ise şu şekildedir.

 • Masaüstüne sağ tıklayın ve ‘Nvidia Denetim Masası’ sekmesine girin
 • Daha sonra ise, sol tarafta bulunan ‘3D ayarların yönetilmesi’ uzantısına giriş yapın. Karşınıza çıkacak olan ayarları aşağı da belirtilen şekilde kaydedin.
 • Doku süzme ayarı: Yüksek Performans
 • Güç Yönetimi modu: Uyarlamalı
 • Bahsi geçen ayarlamaları yaptıktan sonra sol tarafta yer alan ‘görüntü ayarları’ sekmesine girin ve karşınıza çıkacak sayda da’ benim tercihlerimi kullan ve şunları öner’ yazısını işaretleyin.

Ekran Kartı Optimizasyonu İle FPS Arttırma İşlemleri

Ekran kartı optimizasyonu ile FPS arttırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. NVIDIA ekran kartıyla ile yapacağınız birkaç değişiklik ile birlikte arttırma işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Gelin sizlerle birlikte bunlara birer göz atalım.

 1. Öncelikle NVIDIA denetim masasına gelmeniz gerekiyor.
 2. Sol kısımda yer alan 3D ayar yönetimine tıklayınız. Bu kısımda yapmanız gereken bazı işlemler ve ayarlar yer alacaktır.
 3. Sekmeye geldiğinizde “Birden Çok Ekran GPU Hızlandırma” seçeneğini değiştirerek “Tek Ekran Performans” moduna getirmeniz gerekmektedir.
 4. Daha sonra orada gördüğünüz doku süzme ve kalite kısmını ise yüksek performans olarak ayarlamanız gerekmektedir.

Bu ayarlar bittikten sonra uygulanabilmesi için alt kısımda yer alan “Benim Tercihlerimi Kullan” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte Windows’u optimize ederek FPS arttırma işlemlerini tamamen tamamlamış olacaksınız.

Windows Optimizasyonu ile FPS Arttırma İşlemleri

Düşük FPS’in nedeni ise CPU’nun artık yorulmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumu çözüme ulaştırırsanız, rahatlıkla FPS arttırma işlemini tamamlamış olacaksınız.

 1. Öncelikle “Başlat” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonra ise “Çalıştır” sekmesine basarak buraya Msconfig yazınız.
 2. Sırasıyla; Başlat sekmesinden sonra “Tümünü Devre Dışı Bırak” sekmesini tıklamanız gerekmektedir.
 3. Daha sonra Hizmetler bölümüne geliniz. Burada yer alan “Tümünü Devre Dışı Bırak” kısmına tıklayarak devre dışı kalmasını sağlayınız.
 4. Bu işlemi tamamladıktan sonra ön yükleme sekmesine gelerek burada yer alan “GUI Ön Yüklemesi Yok” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.
 5. Tüm yukarıda yer alan işlemleri başarı ile tamamladıysanız, Bilgisayarım kısmına sağ tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada yer alan özellikler kısmına gelin. Özellikler kısmında yer alan Gelişmiş sistem ayarları ve performans ayarları kısmına tıklayın. O kısımda yer alan “En İyi Performans İçin Ayarla” kısmını işaretlemeniz gerekmektedir.
 6. Tüm bu işlemleri tamamladıysanız sona doğru yaklaşıyoruz. Windows arama kısmına gelerek kontrol paneli diye aratınız. Donanım ve ses kısmını işaretleyin ve daha sonrada güç kısmını işaretleyiniz. Burada yer alan bilgilerle birlikte yüksek performans olarak ayarlayınız.

En son olarak Başlat kısmında UAC yazmanız gerekmektedir. UAC’ı tamamen kapatırsanız artık sizler de FPS arttırma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olacaksınız.

Diğer bir yazımız CS GO Crosshair Kodları adlı yazımızı okumayı ihmal etmeyin.