Haberler

Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Sizleri çok eski zamanlara götürüyoruz, çocukluk dönemlerimizde bilgisayarlarımızdan oynadığımız dönemin en popüler oyunlarını artık mobil cihazlarımız’dan oynayabiliyoruz. Sizleri bile duygulandıracak, telefonlarınızdan oynayabileceğiniz en iyi 10 oyun listemizi sizlerle paylaşıyoruz sıkı durun.

Yıllar önce daha ufacık birer ilk okul öğrencisiyken, bilgisayarlarımızda bizleri okuldan hemen eve döner dönmez büyük bir tutkuyla bilgisayar sandalyesine atan oyunları hatırladınız mı? Arkadaşlarımız sokakta oyunlar oynarken, bizler büyük heyecan içerisinde oyun dünyasına dalıyorduk. İşte sizleri unutmayarak, en iyi eski oyunlar listesini sizler için hazırladık, birazcık sanırım sizleri duygulandıracağız. Hadi hep birlikte, geçmiş dönemde ki bilgisayarlarda oynadığımız ve şuan telefonlardan oynanan en iyi oyun listesi neymiş hep beraber göz atalım.

En iyi Android ve IOS Oyunları

Sonic the Hedgehog 1, 2, 4, CD

sonic en iyi mobil oyunlar - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

▬▬
▬▬

Seganın geliştirmiş olduğu SONIC oyun serisini hatırladınız, küçük mavi bir kirpi karakteri ile, aşırı süratle yolları kat ediyorduk. Zaman zaman önümüze çıkan bariyerleri zıplayarak geçerken, karşımıza çıkan canavarlarında icabına bakmaya çalışıyorduk. Hız kesmeden son sürat bir serüvenin içerisinde bizleri sürüklerken, bazı zamanlarda yemek yemeyi dahi unuttuğumuz oluyordu. Özellikle Atari’de oynarken, çok başka bir yeri vardı öyle değil mi? Şimdi ise telefonlarınızdan oynayarak eski günleri hatırlayabilirsiniz. Sonic serisi oyunlara göz atmak isterseniz Google Play Store ve AppStore mağazalarında ki sayfasına göz atabilirsiniz.

Crazy Taxi

crazy taxi mobil indir - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Telefonda oynanan en güzel oyunlar arasında benim idolum olan Crazy Taxi oyununu eminim hepiniz oynamıssınızdır. 90’lı yıllarının vazgeçilmez oyunlarından olan Crazy Taxi artık mobil platformlarda sizlerle buluşuyor, müşterileri toplayıp caddelerin tozunu attırmaya ne dersin?

Crazy Taxi  | Google Play Store’dan edinin

Crazy Taxi  | AppStore’dan edinin

Doom ve Doom II Serisi

doom mobile indir - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Telefonlarınızdan oynayabileceğiniz en iyi 10 oyun  arasında özellikle aday göstereceğim oyunlardan olan DOOM, mobil FPS oyunları arasında oldukça gözde diyebilirim. Yaratıkları öldürmekten bıkmayacağınız, aynı zamanda aksiyonun hiç düşmeyeceği sıra dışı birinci şahıs oyunlardan birisi bu arada  oyunun iki serisi mobil için uyarlanmış durumda.

DOOM | Google Play Store’dan edinin

DOOM  | AppStore’dan edinin

DOOM II | Google Play Store’dan edinin

DOOM II  | AppStore’dan edinin

Life is Strange

life is strange indir - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

En iyi oyun geliştirici şirketi Square Enix’in yapımı olan Life Strange, 2015 yılında oyun konsolları için yayınlamıştı. Toplamda 5 bölümden oluşan oyun, çoğu kitle tarafından oldukça beğeni ile karşılandı ve artık mobil oyun platformlarından da bu oyunu deneyimleme şansına sahipsiniz.

Life is Strange | Google Play Store’dan edinin

Life is Strange  | AppStore’dan edinin

Chrono Trigger

chrone trigger indir - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Square Enix yapımı farklı bir oyunla daha devam ediyoruz, en iyi mobil oyunlar internetsiz sınıfında olan Chrono Trigger tamamen zamanla yolculuk üzerine dayatılmış bir oyun. 1995 yılında Square Enix tarafından piyasaya sürüldü, geçmiş zamana dönmeyi seven oyuncuların kaçırmaması gereken bir deneyim.

Chrono Trigger  | Google Play Store’dan edinin

Chrono Trigger  | AppStore’dan edinin

Final Fantasy I – VII, IX Serisi

final fantasy remake mobil indir - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

JRPG’in kralı diye nitelendireceğimiz Final Fantasy serisi oyunları sizi adeta gelecek yıllardan alıp geçmiş yıllara götürecek. Square Enix’in çok başarılı yapımlarından olan ve kitleler tarafından çılgınca oynanan oyunun serisi artık telefonlarınızda sizlerle.

Final Fantasy Mobile  | Google Play Store’dan edinin

Final Fantasy Mobile | AppStore’dan edinin

Max Payne

max payne mobil - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

2001 yılında çıkış sağladığında çok kısa sürede ortalığı kasıp kavuran bilgisayar oyunu max payne, çok kaliteli hikayesiyle adeta dudak uçutlatmıştı. Bu oyun ciddi anlamda, anlatılmaz yaşanır dedirten bir cinsten. Max’in sevgilisi olan Mona’ya buradan selamlar. Kesinlikle en iyi mobil oyunlar kategorisinde nostalji taraflı zirveye oynar. Artık bu oyunu mobilden deneme imkanına da sahipsiniz.

Max Payne | Google Play Store’dan edinin

Max Payne  | AppStore’dan edinin

Bully

bully mobil oyun - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Rockstar Games’in yapımı olan Bully, 2006 yılında çıkış sağladı. Oyuncu kitlesi tarafından oldukça çok sevildi ve başarılı bir hikayeye imza attı. Oyun tam anlamıyla eğitim üzerine dayalı olsada, gerçekte okulda yapmamanız gereken tüm herşey hakkında adeta sizleri eğitici bir sınavdan geçiriyor. Kesinlikle hoşunuza gidecek bu mobil okul oyunu denemenizde fayda var.

Bully: Okul | Google Play Store’dan edinin

Bully: Okul  | AppStore’dan edinin

Grand Theft Auto Serisi Oyunlar

mobil gta oyunları - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Rockstar Games’ın yapımı olan GTA 3, GTA Vice City ve GTA San Andreas oyunlarını bu dünyada oynamayan yoktur diyebiliriz. Olayları artık farklı boyutlara taşıan ve açık dünya oyunu olan GTA serisi oyunları mobil telefonlarınıza taşıyoruz. Rockstar Games’in AppStore ve PlayStore hesaplarına göz atarak, dilediğiniz sürümünü indirebilirsiniz. Bizim tercihimiz tabiki her zaman GTA: Vice City oldu.

GTA Serisi Oyunlar | Google Play Store’dan edinin

GTA Serisi Oyunlar  | AppStore’dan edinin

Star Wars: Knights of the Old Republic

starwars knights old republic - Telefonlarınızdan Oynayabileceğiniz En iyi 10 Oyun

Telefonlarınızdan oynayabileceğiniz en iyi 10 oyun listesinin sonuna geldik, Knights of the Old Republic 2003 yılında konsollar için çıkış yaptı, Star Wars serilerinden en çok tutan oyun olarak yerini koruyor. Star Wars Jedi: Fallen Order kadar sizi tatmin etmesede, mobil platformda oynanabilecek oyunlardan en iyilerinden diyebilirim. Umarım sizlere hazırlamış olduğumuz en iyi telefon oyunları listesinden memnun kalmışsınızdır.

Star Wars: Knights of the Old Republic  | Google Play Store’dan edinin

Star Wars: Knights of the Old Republic  | AppStore’dan edinin

NecatiGZL

Yıllardan beri oyun, teknoloji ve bilgisayar konularında edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sizin için eğlenceli bir şekilde paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu