0

Nvidia ekran kartı serisi olan RTX kartlarına eklediği Ray Tracing özelliği oynayacağımız oyunlarda yüksek kalitede görüntü ile oynamamızı sağlıyordu. Oyun içerisinde ki tüm ışıklandırmalar ve gölgelendirme kısımlarının ileri derecede daha etkin gösterilmesini sağlayan özelliğin Red Dead Redemption 2 Pc sürümüne ne yazıkki gelmeyeceği Nvidia şirketi tarafından resmi olarak doğrulandı.

Uzun zamandır Red Deap Redemption 2‘nin PC sürümünün çıkmasını hepimiz bekliyoruz, oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça gündeme yeni haberlerde düşüyor. “Ray Tracing”,ışınları izleme özelliği diye tanınan aynı zaman da oyunları mükemmel kalitede gerçekçi yapan bu özellik Red Dead Redemption 2‘nin PC sürümünde olmayacağı hakkında bir sürü dedikodu çıkmıştı. Kötü haber ise şu ki, Nvidia şirketinin yapmış olduğu açıklamalar ile ciddi ciddi bu konu doğrulanmış oldu.

Red Dead Redemption 2’nin oyun görsellerinde ise RTX ambleminin olduğu gözümüzden kaçmamıştı. Nvidia ise atmış olduğu bu post ile üretimini yapmış olduğu RTX 20 ekran kartı serisinin tanımını yapmak için kullandığını ayrıca RDR 2’nin “Ray Tracing” ile oynanmayacağını açıkladı. Bizde üzgünüz..

Ray Tracing özelliği tam anlamıyla desteklemeyecek.

▬▬
▬▬

 

nvdia ray tracing özelliği hangi oyunlarda olacak - Red Dead Redemption 2 PC Bekleyenlere Kötü Haber

Nvidia merkezli paylaşılmış olan görüntüler yüzünden ortalık karışmıştı. Aynı zaman da Nvidia’nın bu paylaşımı ile Red Dead Redemption 2‘yi bekleyenlerin aklındaki soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu. Rockstar şirketinin gösterişi seven bir şirket olduğunu hepimiz iyi biliyoruz, bu yüzden bu özellik olmuş olsaydı, kesinlikle bunu ses getirecek şekilde herkesle paylaşmış olurdu. Açıksözlü davranarak Pc sürümü için çok kaliteli grafiklere sahip olacağını hepimiz ile paylaşmışlardı. Ray Tracing özelliğini desteklemiş olsaydı hepimiz emin olmalıyız ki haberin büyük yankısını duyardık.

Ray Tracing özelliği hangi oyunlarda var diye merak ediyorsanız, oyunların tanıtım afişlerinin üzerinde “RTX On” simgesini gördüğünüz de, kesin emin olabilirsiniz. Red Dead Redemption 2 yaklaşık 1 yıl önce konsol için yayınlandı. 5 Kasımdan sonra hazır olun, PC sürümü kullanılabilir halde yayınlanmış olacak.

İlgini Çekebilir:  Assassins Creed 2 Ücretsiz Olacak

Bir Ray Tracing özelliği efsanesinin daha sonuna geldik, umuyoruz ki artık böyle firmalar reklam amaçlı kullanmayı bırakırlar.

Yazar Hakkında

Poyraz K.

Herkese Merhabalar, Türkiye'de oyun sektörü hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Önceliğimiz ve tek dileğimiz Türk Gamer topluluğunun dürüst saygılı ve duyarlı bir topluluk olması için çalışmaktır. Siz değerli takipçilerimiz de bu hassasiyetimizi benimseyip uygulamanızı rica ediyoruz sağlıcakla kalın. Sosyal medya hesaplarımızı aşağıda ki butonlardan takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*