PlayStation 5’in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

PlayStation 5’in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

10/03/20200 Okuma Süresi: 2 dk, 48 sn
0

Sony’in göz bebeği olan yeni oyun konsolu hakkında bir çok sızıntı haberi çıktı, PlayStation 5 için sızıntı haberlerini Sony asla kabullenmedi ve doğrulamadı. Şuan da ise playstation 5’in teknik özellikleri sızdırıldı haberi gündeme bomba gibi düştü. Bu kapsamda PlayStation 5’in işlemcisi ve grafik birimleri hakkında söylentiler mevcut.

Mart ayına girdiğimizden beridir, Sony tarafından PlayStation 5 hakkında çok fazla sızıntı haberleri ve kaynağı net olmayan duyurular yapıldı. Sony tarafından net olarak paylaşılmış bir söylentiler asla söz konusu değil. Bir çok söylenti ortaya atıldı, bunlar arasında ultra hıza sahip bir SSD ve DualShock 5 kontrölcüsi ile beraber geleceğine dair söylentiler vardı ve bu tam olarak doğrulandı. Yalnız PlayStation 5’in grafik birimi ve işlemcisi hakkında herhangi bir paylaşım veya söylenti olmadı. Aynı zamanda tasarımı konusunda da henüz hiç bir şey belli değil.

playstation 5 teknik özellikleri sızdırıldı - PlayStation 5'in Teknik Özellikleri Sızdırıldı

PlayStation 5 Hakkında Bilgiler Neler?

Günümüzün son dönemlerinde meydana çıkan corona virüsü hastalığı PlayStation 5 hakkında ki bilgilerin gün yüzüne çıkmasını engelliyor olabilir. İnsanlığın son döneminin ölümcül hastalığı olan corona virüsü yüzünden Sony tam olarak 3 oyun etkinliğinden çekildiğini ve etkinliklere katılmayacaklarını açıkladı. Tam olarak, merak ettiğiniz PlayStation 5 hakkında ki sorular ve merak ettikleriniz uzun zaman sonra ortaya çıkacak gibi duruyor.

▬▬
▬▬

Yaşanan tüm gelişmelerden sonra yakın bir zaman da PlayStation 5 hakkın da yeni sızıntı haberleri ortalıkta dolaşmaya başladı ve PlayStation 5’in teknik özellikleri sızdırıldı. Sony tarafından resmi olarak henüz doğrulanmasada tam olarak playstation 5 teknik özellikleri ve playstation 5 çıkış tarihi hakkında bilgileri ortaya çıkartmış gibi görünüyor.

Sızıntı söylentilerine göre PlayStation 5’in teknik özellikleri:

  • 3TF Custom RDNA 2 GPU @ 1.7GHZ with 60 Compute Units
  • AMD Zen2 8 core @ 3.4 GHZ
  • 16GB GDDR6 RAM + 4GB DDR4 RAM
  • 5 GB/s hızlı 1TB SSD
  • Özel RT ve 3D ses çekirdekleri
  • 565GB Bant genişliği
  • Önceki bütün PlayStation modellerinin oyunları ile uyumluluk
  • Kalp atış takibi ve dahili mikrofona sahip DualShock 5
  • Sesli komutlarla çalışacak PlayStation AI sesli asistanı
İlgini Çekebilir:  Red Dead Redemption 2 PC 60 FPS Oynamak

Onaylanmayan sızıntı haberine göre açıklanan bu teknik özelliklerin ne kadar doğruluk payı olduğunu henüz bilmiyoruz yalnız, playstation 5’in çıkış tarihi haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Hatırlarsanız geçmiş günlerde ki bir sızıntıya göre Sony PlayStation 5 hakkında duyuru 3 Mart tarihinde herkese açıklanacaktı.

Mantıklı konuşmak gerekirse, bu yeni çıkan sızıntı ise geçmişte ki çıkan sızıntı haberleri ile bağdaştırıldığı zaman gayet net sonuçlar sağlıyor diyebiliriz. Yeni çıkacak olan PlayStation 5’in önce ki tüm serisi ile uyumluluk içerisinde çalışacağını düşünüyoruz. Bu ortaya atılan iddialar PlayStation 1 oyunlarını PlayStation 5’e uyarlanabileceği anlamını da taşıyor.

Kaynak: https://bgr.com/2020/03/09/ps5-release-date-close-rumor-lists-playstation-5-price-and-specs/

Yazar Hakkında

Poyraz K.

Herkese Merhabalar, Türkiye'de oyun sektörü hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Önceliğimiz ve tek dileğimiz Türk Gamer topluluğunun dürüst saygılı ve duyarlı bir topluluk olması için çalışmaktır. Siz değerli takipçilerimiz de bu hassasiyetimizi benimseyip uygulamanızı rica ediyoruz sağlıcakla kalın. Sosyal medya hesaplarımızı aşağıda ki butonlardan takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*