En Çok Satan Oyunu Super Smash Bros Ultimate

En Çok Satan Oyunu Super Smash Bros Ultimate

05/11/2019 0 Okuma Süresi: 2 dk, 6 sn
0

Nintendo Switch Oyunu Satış Rekoru Kırdı

Switch platformunun en çok tercih edilen oyunu Super Smash Bros Ultimate, Street Fighter 2 dövüş oyununu geride bırakarak zamanın en çok satan oyunu olarak tarihe geçti. Aynı zamanda Nintendo‘nun en çok ve en hızlı satış rekorunu kıran oyunu Super Smash Bros Ultimate olduğununda altını çizelim .

Nintendo Switch platformunun en çok tercih edilen oyunu (SSBU), platformda en çok satış sağlayan popüler oyun olarak imzasını atmış bulunuyor. Dövüş oyunları kategorisinde 1991 yılında çıkan Street Fighter oyunu 7 farklı sürümü ile 15.5 milyon satış rekoru ile geçmişin en çok satan dövüş oyunu olarak biliniyordu, Super Smash Bros, Ultimate ise rekor kırarak en çok satan oyun ünvanını kazanmış durumda.

Dövüş Oyunları Kategorisinde Lider Kim?

Super Smash Ultimate ise, 7 Aralık 2018 yılında yayınlandı ve yayınlandığı tarihten itibaren 3 hafta gibi kısa bir sürede 12.1 milyon satış sağlayarak Nintendo’nun en hızlı satışı sağlanan oyunu oldu.

▬▬
▬▬

Popüler dövüş oyunu kategorisin de yer alan Super Smash, Nintento şirketinin açıklamış olduğu mali raporlara dayanarak 30 Eylül tarihine kadar toplamda 15.71 milyon satış gerçekleştirerek Street Fighter II dövüş oyununu çok kısa bir sürede geçmiş bulunuyor.

super smash bros ultimate en cok satan oyun oldu - En Çok Satan Oyunu Super Smash Bros Ultimate

Nintendo Switch’in oyunları arasında satış rekoru şuan için Mario Kart 8 Deluxe’nin 19 milyon satış rekoru ile elinde bulunuyor, Super Smash Bros Ultimate ise 15.5 milyon satış rekoru ile ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada ise The Legend of Zelda: Breath of the Wild 14.5 milyon satış rekoru ile sıralamada yer alıyor.

Nintendo Switch’in En Çok Satan Oyunu Hangisi?

İddialı bir çıkış sergileyen, Super Smash Bros. Ultimate ise henüz Mario Kart 8 Deluxe’nin elini bükebilmiş değil.

İlgini Çekebilir:  2019'da En Çok Para Kazanan Oyunlar

Nintendonun dövüş oyunu serisi oyunu tüm satışların artmasında büyük rol oynuyor, Super Smash Bros oyununun serisi 20 yıl içerisinde toplam 53.5 milyon satış sağlayarak sağlam bir konuma ulaştı.

Rakiplerinin oyunları olan Street Fighter, Mortal Kombat, Tekken ve Dragon Ball gibi oyunların toplam satış hacimleri 45 milyon bazında.

Street fighter oyunu haberleri - En Çok Satan Oyunu Super Smash Bros Ultimate

Dövüş oyunları serisinde çok büyük yeniliklere ev sahipliği yapıyor farklı modlar ile tek oyunculu ve çok oyunculu özellikleri ile kullanıcılara farklı bir oyun deneyimi sunuyor.

Zirveye tırmanan Super Smash Bros Ultimate, Nintendo’nun önünü açmışa benziyor, Overwatch yöneticisi, Jeff Kaplan, Tracer’in dövüş oyununda yer alabilmesi için, yüksek bir teklif sunduğu biliniyor.

Yazar Hakkında

Poyraz K.

Herkese Merhabalar, Türkiye'de oyun sektörü hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Önceliğimiz ve tek dileğimiz Türk Gamer topluluğunun dürüst saygılı ve duyarlı bir topluluk olması için çalışmaktır. Siz değerli takipçilerimiz de bu hassasiyetimizi benimseyip uygulamanızı rica ediyoruz sağlıcakla kalın. Sosyal medya hesaplarımızı aşağıda ki butonlardan takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*