Bir Rekor Daha, CS:GO Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı!

Bir Rekor Daha, CS:GO Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı!

04/01/20200 Okuma Süresi: 2 dk, 11 sn
0

Geçtiğimiz gün yine bir Steam oyunu olan The Witcher 3 ile ilgili oyuncu rekoru haberini paylaşmıştık. Veriler geldikçe oyunların rekorları karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu kez, CS:GO ortalama oyuncu sayısı rekoru ile karşımıza çıkmış durumda.

Uzun yıllardır aktif olarak satış yapan oyun, son aylarda istatistikleri sürekli arttırarak rekor kırdı. Ortalama oyuncu sayısı rekoru ile karşımıza gelen CS:GO, 461.408 oyuncu ile rekoru kanıtlamış oldu. Dünya’nın en sevilen FPS oyunlarından biri olan bu oyun, aralık ayında ortalama 456.000 oyuncu ile rekora göz kırpmıştı. Daha önce bu sayılara Mart 2018 ve Ocak 2017’de ulaşabilen oyun, yeni rekorunu bu günlerde kırdı. 2017’de ulaşılan yüksek oyuncu sayısı, birkaç ay daha devam etmişti. Bu istatistiğin ne kadar devam edeceği ise, merak konusu.

CS:GO Oyuncu Rekoru

Oyunlarla ilgili birçok istatistik, Steam üzerinde paylaşılmakta. Herhangi bir oyun ile ilgili indirme sayılarına ulaşmanız mümkün. Sadece indirme sayısı ile kalmayıp çevrimiçi oyuncu sayısı ve birçok veriyi görebilirsiniz. Bu şekilde rekorlar, sizinle de paylaşılmış oluyor.

csgo güncelleme 300x163 - Bir Rekor Daha, CS:GO Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı!
▬▬
▬▬

csgo-güncelleme

CS:GO Güncelleme ve Hile

CS:GO geliştiricisi Valve, uzun zaman boyunca güncelleme yapmamıştı ve kasım ayında yapılan güncelleme ile karşımıza çıktı. Bu güncellemenin rekora katkısının çok büyük olduğu düşünülüyor. Güncelleme ile kooperatif görev, yeni karakterler ve silah kaplamaları oyunculura sunuldu. Güncellemeden sonra oyuncu sayısında artış gözlemlendi ve rekorun geleceği adeta birkaç ay önceden belli oldu. Diğer güncellemenin ne zaman geleceği merak konusu fakat oyunun aktif tutulacağı ve güncelleneği kesinleşti diyebiliriz.

Hile kullanan oyuncular, her oyunda olduğu CS:GO’da da insanları bezdirmişti. Bu sayede birçok aktif oyuncusu kaybeden Valve, güncellemeler ile bunları tedavi etmeyi düşünüyor. Yapılan bu hamle ile başarılı olduğunu düşündüğümüz Valve ekibi, yakın zamanda tekrar karşımıza çıkacak gibi duruyor.

İlgini Çekebilir:  Call of Duty: Warzone 4. Sezon Yeni Özellikler Gelebilir!

Oyun, güncelleme, hile ve rekor ile ilgili neler düşündüğünüzü çok merak ediyoruz. Her oyunda ve haberimizde olduğu gibi bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. Sizin yorumlarınızın ışığında içerikler üretmeye ve sizleri mutle etmeye devam edeceğiz. CS:GO ile ilgili daha fazla haber istiyorsanız, takipte kalın.

Yazar Hakkında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*