Assassins Creed Valhalla Oyun Mekanikleri Açıklandı

Assassins Creed Valhalla Oyun Mekanikleri Açıklandı

01/05/2020 0 Okuma Süresi: 3 dk, 27 sn
0

Assassins Creed Valhalla oyun mekanikleri açıklandı bildiğiniz gibi dün tanıtımı yapılan oyunun yönetmeni olan Ashraf Ismail açıklamalarda bulundu. Yapılan röportajda ise Assassin’s Creed Valhalla’nın oyun mekaniklerini ve oynanışı hakkında bilgiler verdi. Seriye yeni eklenen bu oyunun diğer tüm oyunlardan bambaşka olacağına dair ipuçları verdi.

Oyun sektörünün dev kadrolarından olan Ubisoft, yakın dönemde sürekli olarak paylaşımlar yaparak yeni bir oyunun ipuçlarını vermeye başlamıştı. Bunların hemen ardından seriye yeni eklenen oyunun duyurusunu yaparak herkesi heyecanlandırmayı başardı. 2007 yılında çıkış sağlayan Assassins Creed serisine yeni eklenen ve gözde bir oyun olabilecek oyunumuz Assassin’s Creed Valhalla olmuş oldu.

Bu arada hatırlatmakta fayda gördüğümüz için şunuda belirtelim, Ubisoft geçmişte yayınladığı Assassin’s Creed serisi oyunlarından çoğu zaman oldukça kötü eleştirilere maruz kalmıştı. Eleştirilmesinin en büyük sebeplerinden birisi oyunun oynanış mekanikleri hep birbirine benzediği için bu oyuncuların canını sıkmıştı. Bu anlamda Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla’nın diğer oyunlardan farklı olması için yeni çalışmalar yaptımı? Tüm bu merak ettiklerinize yanıtı oyunun yönetmeni olan Ashaf Ismail detaylı açıklamalarda bulundu.

Serinin oyunlarından daha farklı olacak

▬▬
▬▬

assassins creed valhalla sistem gereksinimleri 1024x576 - Assassins Creed Valhalla Oyun Mekanikleri Açıklandı

Ashaf Ismail, Assassin’s Creed Origins ve Assassin’s Creed Black Flag‘in de yönetmenliğini üstlenmiş bir isim ve serinin bu iki oyununu benzersiz yeniliklerle tanıştırmıştı. Avustralya merkezli Press Star ile röportaj yapan yönetmen, serinin yeni oyunu hakkında akılda kalan soruları yanıtlamak için açıklamalar yaptı.

Beklenen müjdeyi veren yönetmen Ashaf Ismail, Assassin’s Creed Valhalla’nın RPG mekanikleri diğer seri oyunlarına göre benzersiz farklılıklar göstereceğini söyledi. Serinin yeni oyunu Valhalla, bölümlerinde de değişikliklere gidilmiş. Oyunun bu teması ise yoğun olarak Viking Çağını benimsemiş ve bunu sizlere çokta iyi hissettiren bir şekilde düzenlenmiş.

İlgini Çekebilir:  2019 Yılının En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları

assassins creed valhalla oyun mekanikleri 1024x576 - Assassins Creed Valhalla Oyun Mekanikleri Açıklandı

Ashaf Ismail‘in söylediklerine göre Valhalla, bambaşka bir yetenek ağaç yapısına sahip olacak. Oyuncular bu yetenek ağacı üzerinden, oyunun oynanış biçimlerini kendisine göre özelleştirilebilecekler. Oyundaki yeteneklerini tamamen kendisi isteklerine göre seçebilecekler. Ashaf Ismail: Görüşümüz tam olarak şu şekil de oldu, oyuncular oyundan tamamen kendi isteklerine ve seçimlerine göre ayarlayıp oyundan keyif almasıdır. Oyunda ki yetenekler üzerinde oldukça yoğun çalışmalar yaptık. Aynı zamanda becerileri de oyuna tekrardan dahil ediyoruz, yalnız tüm beceriler Viking Çağı temasına uyarlandı. Bölümlerin yerine artık güç eklemiş olduk diyebiliriz, bu sayede bölümleri bir kenara bıraktık. Güçler kahramanınızın yetenek setlerine göre uyarlanıyor. Ne kadar çok yetenek öğrenirseniz, o kadar çok güç elde etmiş oluyorsunuz.

Benzersiz bir dönüş sistemi olacak!

assassins creed valhalla dövüş sistemi 1024x576 - Assassins Creed Valhalla Oyun Mekanikleri Açıklandı

Assassins Creed Valhalla oyun mekanikleri açıklandı ve benzersiz bir acımasız dövüş sistemi de beraberinde geliyor. Ashaf Ismail, şunlarıda ekliyor: Oyunculara tamamen gerçek bir Viking Çağı temasını yaşatabilmek adına acımasız ve ilkel benzersiz bir dövüş sisteminide oyuna dahil etmiş olacağız.

Diğer oyun serilerinin oldukça fazla eleştiri alan kısımlarının, yeni seri oyunda önemli ölçüde düzeltildiğinin de altını çiziyor. Oyun artık içerisinde, çok çeşitli düşmanlara ev sahipliği yapıyor olacak, düşmanlar aynı zamanda çevreyi çok iyi kullanacak durumda olacaklar. 20 saat sürecek olan bu deneyiminizde, oyun içerisinde hiç görmediğiniz bir şeyler ile de karşılaşma şansına sahip olacaksınız.Assassin’s Creed Valhalla sistem gereksinimleri

( Önerilen Sistem Gereksinimleri )

  • İşletim Sistemi: Win 7 64 ve Üstü
  • İşlemci: Intel Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz / AMD Ryzen R5 1600
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX Vega 56 8GB or NVIDIA GeForce GTX 1070
  • VRAM: 4GB
  • Sistem Hafızası: 16 GB RAM
  • Depolama : 50 GB Boş Alan
Yazar Hakkında

Poyraz K.

Herkese Merhabalar, Türkiye'de oyun sektörü hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Önceliğimiz ve tek dileğimiz Türk Gamer topluluğunun dürüst saygılı ve duyarlı bir topluluk olması için çalışmaktır. Siz değerli takipçilerimiz de bu hassasiyetimizi benimseyip uygulamanızı rica ediyoruz sağlıcakla kalın. Sosyal medya hesaplarımızı aşağıda ki butonlardan takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*