Apex Legends Mobil Sürümü için Dedikodular Var

Apex Legends Mobil Sürümü için Dedikodular Var

04/11/2019 2 Okuma Süresi: 2 dk, 19 sn
0

Battle Royale modlu oyunlar, oyun sektörünün pazar payını oldukça büyütmüş durumdayken tüm oyun geliştiriciler bu alana yönelmeye başladılar. Yayınlandığı tarihten beri Fortnite ve PubG gibi efsanelerin karşısında dimdik ayakta duran Apex Legends, mobil sürümü Battle Royale modunda ki diğer oyunlara alternetif olacak. Oyun geliştirici şirketi Respawn, oyunun çıkış tarihini ufaktan haber veriyor.

Apex Legends Mobil Sürümü Ne Zaman Gelecek?

Son zamanların rekabetçi oyun modlarından olan, Battle Royale türü büyük bir ivme ile gelişen mobil oyun sektöründe yükselişe devam ediyor.

Battle Royale pazarındaki pastaya ortak olmak isteyen Respawn Entertainment ve Electronics Arts, yaklaşık 5 ay gibi kısa bir süre önce Apex Legends’in mobil sürümünün yapılacağını söylemişti.

apex legends mobil sürümü - Apex Legends Mobil Sürümü için Dedikodular Var
▬▬
▬▬

Apex legends mobil sürümü ne zaman çıkacak?

Haber vermesinden sonra, Apex Legends oyuncularının mobil versiyon için herhangi bir gelişme sağlanmadığı için kuşkulanıp, üzüntü duyuyorlardı.

Mobil sürüm için ne zaman adım atıldı?

Yayınlandığı tarihten itibaren aşırı derecede popüler bir hale gelmesi, oyun geliştirici şirketi Respawn Entertainment ve oyunun yayıncısı Electronic Arts’ı baya bi sevindirmiş olacak ki, Battle Pass içeriğinin de ekli olduğu devamının geleceğinin de sözünü vermişti.

Ayrıca Apex Legends mobil sürümü için ciddi programlar yapılmış, ve oyuncuları sevindirecek adımlar atılmaya başlandı.

EA’nin CEO’su olan Andrew Wilson: Oyunumuz, 2021 mali yılının sonuna kadar yayınlanmayacak.

 

Oyun Yayıncısı ve Geliştiricisi Ne Açıklama Yapmıştı?

EA’ın CEO’su Andrew Wilson’ın açıklamalarına göre, Apex Legends’in mobil sürümünün 1 Ekim 2020’den sonra oyun sektörüne sunulacağına dair his yaratıyor. Daha önceden şirketin 2021 mali yılının sonuna kadar gelmeyecek demesi tam olarak daha erken çıkacağına işaret etmiş oluyor. Apex’in oyuncu kitlesi üzgünüz ki en az 1 yıl kadar daha beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

İlgini Çekebilir:  13 Nisan İle 19 Nisan Tarihleri Arasında Çıkacak Oyunlar

Mobil platformlarda yayına girmesinin zaten vakti geldide geçiyor, çünkü battle royale mobil platformlar da Fortnite, PUBG aynı zaman da pazara yüksek bir hızla giren Call of Duty:Mobile‘i de sayarsak pazar payı oldukça rekabetli görünüyor.

Umuyoruz, Apex Legends hayranlarının yüzünü güldürecek bir hamle yaparlar ve oyunun kısa sürede piyasaya sürülür. Bizlerde oyunun  yakından takipçisi olacağız ve sizler için yeni gelişmeleri takip ederek aktaracağız.

Yazar Hakkında

Poyraz K.

Herkese Merhabalar, Türkiye'de oyun sektörü hız kesmeden gelişmeye devam ediyor. Önceliğimiz ve tek dileğimiz Türk Gamer topluluğunun dürüst saygılı ve duyarlı bir topluluk olması için çalışmaktır. Siz değerli takipçilerimiz de bu hassasiyetimizi benimseyip uygulamanızı rica ediyoruz sağlıcakla kalın. Sosyal medya hesaplarımızı aşağıda ki butonlardan takip edebilirsiniz.

Yorumlar
 • ahmetnuri1

  04/11/2019

  Her zaman ya çıkacak diyorlar, ya çıkmayacak diyorlar inşallah bu sefer sözünü tutarda çıkartırlar bıktık ya.

  Cevapla
  • Retina2

   04/11/2019

   Olasılıklar söz konusu, bizde takipçisiyiz gerekli bilgilendirmeyi sağlayacağız.

   Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi*